Večernjakova domovnica s 73 nominirana kandidata

Večernjakov izbor najpopularnijih u hrvatskom iseljeništvu u kategorijama sporta, glazbe, glume i spektakla ušao je u drugi krug, a finale se očekuje u ožujku

Večernjakov izbor najpopularnijih u hrvatskom iseljeništvu u kategorijama sporta, glazbe, glume i spektakla ušao je u drugi krug.
U svom inozemnom tiskanom izdanju, Večernji list je objavio listu svih nominiranih, čija imena će biti uz glasački kupon na kojem čitatelji Večernjeg lista mogu glasovati za svoje kandidate.
Ove godine nominirana su 73 kandidata u kategorijama sporta, glazbe glume i spektakla. To je nešto manje imena nego prethodnih godina, ali najviše novih imena u odnosu na prijašnje izbore. Najviše kandidata je iz zemalja u kojima žive najbrojnije hrvatske iseljeničke zajednice poput Njemačke, Austrije i Švicarske, zemalja u kojima se u najvećem broju čita Večernjakovo inozemno izdanje. Nisu zanemarene ni hrvatske zajednice u Belgiji, Francuskoj, Danskoj te SAD -u koje imaju svoje predstavnike među nominiranim kandidatima.
Tijekom idućih mjesec i pol dana, u dva navrata, Večernji list će smanjivati listu nominiranih da će na listi ostati samo oni s najvećim brojem glasova. U završnom krugu će se naći troje – najviše petoro kandidata za ovogodišnju nagradu.
Ulaskom u finale oni će dobiti i pozivnicu za finalnu večer izbora koji će se održati u subotu, 24. ožujka u Kongresnoj dvorani Kurhaus u Bad Homburgu.
Ovogodišnji se izbor održava pod visokim pokroviteljstvom ministrice vanjskih i europskih poslova Marije Pejčinović Burić te pokroviteljstvu Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.
Popis nominiranih u izboru Večernjakova domovnica
Sport:
1-a) najpopularniji sportaš/sportašica
1.Ante Rebić, nogmetaš Eintracht, Frankfurt
2.Marko Pjaca, nogomtaš, Schalke 04, Gelsenkirchen
3.Ivona Dadić, atletičarka, Union St.Pölten Austrija
4.Carmen Miloglav, košarkašica Gruner Stern Keltern
5.Ena Ćorić, taekwondo sportašica, München
6.Marina Crnjak, bodibilderica, Koblenz
7.Roberto Soldić, MMA borac, Düsseldorf
8.Marino Marić, rukometaš, TS Melsungen
9.Marko Mamić, rukometaš, Dunkerque Handball Grand Littoral
10.Ivan Martinović, rukometaš Gummersbach
11. Matej Jelić, nogometaš, Rapid, Beč

1-b) najpopularnija amaterska sportska momčad

1.NK Croatia Zürich,
2.SD Croatia Berlin,
3.FC Croatia Frankfurt,
4.NK Croatia Karlsruhe,
5.SV Hajduk Wiesbaden,
6.KSD Hajduk Nürnberg,
7.KSD Croatiju Nürnberg,
8.SV CroatiaReutlingen
9.Croatiju Hamburg,
10.KK Komušina Haiterbach,
11.Croatia Hawks Stuttgart,



Glazba:
2-a) najpopularniji glazbenik/glazbenica/pjevač/pjevačica
1.Tonja Čuić, pijanistica, Karlsruhe,
2.Nikolina Pinko-Behrendsje, sopranistica Bern,
3.Ronja Zschoche alias Haiyti, Hamburg
4.Mario Perić, pjevač, Darmstadt,
5.Damjan Vranjković, glazbenik, Singen,
6.Lara Gluhak, pjevačica, München
7.Slavko Ninić, glazbenik, Beč,
8.Daniela Škegro, pjevačica, München
9.Darus Despot, pjevač, Eislingen
10.Luka Ljubas, violinist, Beč
11.Muška klapa Croatia München
12.Vlado Bašić, glazbenik, München
13.Ivana Zahirović, glazbenik, München
14.Josipa Bainac,sopranistica, Beč

Gluma

3-a) najpopularniji glumac/glumica
1.Valentina Pahde, glumica, München
2.Ante Luburić, glumac, Solingen
3.Sylvie Marinkovic, glumica, Švicarska
4.Krist Anthony Novoselić, glumac, SAD
5.Steve Bacic, glumac, SAD
6.Zlatko Burić, glumac, Danska

Spektakli:
4-a) /showbizz
1.Ana Cvijetić, make-up arstistica i blogerica, Saint Gallen
2.Ivan Boljat, maneken, Berlin
3.Goran Jurenec, model, Berlina
4.Maria Pavelin, model, Nica, Francuska
5.Robert Pavlović, maneken, Köln
6.Valerija Šestić, manekenka, Bern
7.Stefano Dinici, mađioničar, Frankfurt
8.Iva Batistić, street photografy, Frankfurt

4-b) najznačajniji događaj godine
1.Predstava „Ero s onoga svita“, Wuppertal
2. Hrvatske svjetske igre u Zagrebu
3.Livanjska noć Frankfurt, organizator Livanjska zajednica Frankfurt
4.Izgradnja dviju crkava u Africi, investitor Hrvatska katolička misija Solothurn,
5.Festa SV. Vlaha, Bruxelles
6.Skup hrvatskih gospodarstvenika, Düsseldorf
7.Bečki bal gradišćanskih Hrvata, Beč
8.Susret hrvatskih studenata iz Njemačke
9.Smotra crkvenih zborova i zajednica u Njemačkoj
10. Izložba Ankice Karačić na Festivalu u Seulu

4-c) “najuspješnije hrvatske udruge”
1.Hrvatski centar, Beč
2.Austrijsko-hrvatsko društvo iz Beča
3.HKD Napredak Austrija-Beč,
4.Kulturno-umjetničko društvo „Kraljica Katarina“, Gelsenkirchen
5.Hrvatska kulturna zajednica, Mainz
6.Udruga hrvatskih studenata, München
7.Hrvatska kulturna zajednica, Calwa
8.Hrvatska udruga građana „Miroslav Krleža“ iz Fellbacha

4-d) medijska osoba – pothvat godine
1.Prof.dr.mag. Andrea Zorka Kinda Berlakovich, voditeljica studija hrvatskog jezika na Pedagoškoj visokoj školi Gradišće u Eisenstadtu
2.Vinko Sabljo, organizator HSI, Buchs
3.Prim. dr.sc.med Ivo Martinović, kardiolog, Marburg ,
4.Jasenka Villbrandt, zastupnica u Bundestag
5.Robert Kovač, trener Eintracht Frankfurt

(https://fenix-magazin.de/)

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""